1

Paris Saint-Germain FC

2
Ligue 1 2024.02.02. @ 21:00 Stade de la Meinau

A francia bajnokság (Ligue 1) 20. fordulójának nyitó mérkőzését a Strasbourg és a listavezető Paris Saint-Germain vívta egymással.

Már a 2. percben nagy lehetőség adódott a hazai csapat előtt, miután Dion lőhetett ígéretes helyzetből a tizenhatoson belül, de a befejezése igen gyengére sikeredett, így Donnarumma hárítani tudta a próbálkozást. A 6. minutumban aztán Perrin szabálytalansága után büntetőhöz jutott a párizsi sztárcsapat, amihez Mbappé állt oda, de a világbajnok játékos lövését Bellaarouch hárítani tudta. A következő komoly helyzet a 20. percben alakult ki, amikor Bakwa lőhetett a 17-18 méterről, de a próbálkozása a felsőlécet érintve elhagyta a játékteret. A nagy mezőnyfölényben játszó PSG aztán a 31. percben megszerezte a vezetést: Bellaarouch hibázott hatalmasat a tizenhatos vonalánál, amikor az indítási kísérletébe Asensio tudott belelépni, az üresen maradt kapuba pedig Mbappé passzolta be a játékszert, 0-1! A vezetés megszerzését követően is a PSG irányította a játékot, és még a szünet előtt megvolt a lehetőségük arra, hogy még tovább növeljék az előnyüket, de a 39. percben Kolo Muani lövése kevéssel elkerülte a hazai kaput.

A második játékrész elején aztán gyorsan megduplázta az előnyét a PSG! A 49. percben egy villámgyors ellentámadás végén Mbappé centerezett Asensionak, aki a kapus mozgásával ellentétesen a hosszú alsóba lőtt, 0-2! A mérkőzés véghajrájához közeledve aztán megfelezte a távolságot a hazai gárda: a 68. percben Angelo tökéletesen ívelt a hosszúsarok irányába, ahol Bakwa érkezett, ő pedig közelről a hálóba passzolta a labdát, 1-2! Nem sokkal később aztán az egyenlítés is majdnem összejött a Strasbourgnak, de Emegha távoli lövését nagy bravúrral védeni tudta Donnarumma. A Strasbourg ezt követően is hajtott az egyenlítés érdekében, egészen az utolsó percig, de hiába voltak meg a lehetőségeik a pontszerzés kiharcolására, nem jártak sikerrel, így két hónap után először maradtak pont nélkül a bajnokságban.

Forrás: FociClub.hu

RC Strasbourg 1 - 2 Paris Saint-Germain FC

• péntek 2 február 2024 @ 21:00