0

Borussia Dortmund

1
Bajnokok Ligája 2024.05.07. @ 21:00 Parc des Princes

Elérkezett a Bajnokok Ligája elődöntőinek visszavágós szakasza, ahol elsőként a PSG próbálta meg kiharcolni a fináléba jutást az egygólos előnyben lévő Borussia Dortmunddal szemben.

Mindkét csapat nagyon aktívan kezdte a mérkőzést, ahogy az várható volt a párizsiak igyekeztek az akaratukat ráerőltetni a Dortmundra, de a németek jól állták a sarat. A félidő első fele mindkét oldalon hozott pár apróbb lehetőséget, de igazán nagy helyzetet egyik fél sem tudott kialakítani. A 31. percben aztán egy labdaszerzést követően Mbappé tette a labdát Dembeléhez, aki az ötös sarkáról célba vette a kaput, de a lövése kevéssel célt tévesztett. A 35. minutumban aztán Adeyemi szólója után majdnem megszerezte a vezetést a Dortmund, de a támadó ballal eleresztett lövését hatalmas bravúrral védte Donnarumma. A szünet előtt még Fabian Ruiz lövése okozott riadalmat a Dortmund kapuja előtt, miután az megpattant Schlotterbecken, de a labda végül kevéssel elkerülte Kobel kapuját, így gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

A második játékrész elején rendkívül közel járt az összesítésbeli egyenlítéshez a PSG, egy beadás után ugyanis a hosszú oldalon Zaire-Emery elé került a labda, ő azonban 4 méterről a bal oldali kapufát találta telibe. Ez a kihagyott lehetőség nagyon hamar megbosszulta magát, miután az 50. percben megszerezte a vezetést a Dortmund Hummels révén, aki egy szögletnél teljesen egyedül ugorhatott fel fejelni, és a bal sarokba bólintotta a labdát, 0-1! A 60. minutumban Vitinha passza után Ramos lőhetett kapásból 12 méterről, ám a lövése kevéssel a léc felett szállt el. A 61. percben aztán ismét a bal kapufa mentette meg a Dortmundot, Mendes 25 méterről leadott lövésénél ugyanis Kobel már verve volt. A 80. percben Kobel védésére volt szükség, aki Mbappé rövid alsóba tartó lövését tudta szögletre ütni. A 82. percben Marquinhos járt közel a gólszerzéshez, aki Lee beívelt labdáját tudta elfejelni, ám a fejese nagyon kevéssel a jobb kapufa mellett zúgott el. A 86. percben aztán megint a kapufát találták el a hazaiak, ezúttal Mbappé lövését Kobel tudta a felsőlécre tolni, majd egy perccel később Vitinha távoli lövése csattant a keresztlécen! Végül hiába mozgósított hatalmas erőket a PSG, nem tudták bevenni a Dortmund kapuját, így a németek 2013 után ismét bejutottak a fináléba!

Forrás: FociClub.hu

Paris Saint-Germain FC 0 - 1 Borussia Dortmund

• kedd 7 május 2024 @ 21:00