Real Sociedad

0
Bajnokok Ligája 2024.02.14. @ 21:00 Parc des Princes

Kényelmes előnyt harcolt ki a visszavágóra a Paris Saint-Germain!

Már az első percben nagy lehetőség adódott a sokak által a párharcban teljesen esélytelennek tartott Real Sociedad előtt, amikor André Silva nagyjából 20 méterről eresztett meg egy lövést, ez viszont kevéssel elkerülte Donnarumma kapuját. A 6. minutumban a párizsi csapat is nagy lehetőséget dolgozott ki, aminek a végén Mbappé lőhetett ziccerből, Remiro viszont nagy bravúrral leért a hosszú alsóba tartó labdára. A folytatásban sem tudott ellenfele fölé kerekedni a PSG, sőt a Sociedad dolgozta ki a veszélyesebb helyzeteket, elsősorban Kubo oldalán. A 22. percben épp a japán támadó tekerte középre a labdát, ahol André Silva tudta megnyerni a fejpárbaját, de a fejes centikkel a kapu mellett hagyta el a játékteret. A félidő második felében kevesebb lehetőség alakult ki, elsősorban a sok technikai hiba miatt, de a szünet előtti utolsó pillanatokban majdnem megszerezte a vezetést a spanyol alakulat. A 45. percben Mikel Merino vállalkozott távoli lövésre, a próbálkozása azonban a felsőléc tetejét találta el.

A második félidő elején némileg aktívabbá vált támadásban a PSG, ennek pedig az 58. percben meg is lett az eredménye! Egy szögletnél Marquinhos tudta megcsúsztatni a labdát, a hosszún pedig teljesen egyedül érkezett Mbappé, ő pedig közelről a léc alá vágta a játékszert, 1-0! A 63. percben aztán majdnem megduplázta előnyét a hazai gárda, Mbappé távoli lövésénél azonban Remiro hatalmas bravúrt bemutatva a felsőlécre tudta tolni a labdát. A 70. minutumban aztán megszületett a nagy fölényben futballozó PSG második találata. Egy gyorsan végigvitt ellentámadás végén Barcola kapta meg a szélen a labdát, aki előbb a védőjét cselezte ki, majd a kirontó Remiro lábai között elpasszolva a hálóba juttatta a labdát, 2-0! A véghajrában is inkább a PSG járt közel ahhoz, hogy szinte teljesen tétnélkülivé tegyék a visszavágót, de újabb gól már nem született, így kétgólos előnyt tudott kiharcolni párizsi csapat a három hét múlva esedékes második felvonásra.

Forrás: FociClub.hu

Paris Saint-Germain FC 2 - 0 Real Sociedad

• szerda 14 február 2024 @ 21:00