0

Paris Saint-Germain FC

2
Ligue 1 2024.03.31. @ 20:45 Stade Vélodrome

Ugyan a félidő első veszélyesebb lehetősége a PSG előtt adódott, de a Marseille nagyon aktívan kezdte a találkozót. A hazaiak részéről Aubameyang játszott igen veszélyesen, többször is komoly gondot okozott a vendégek védőinek a megállítása. A 17. percben Veretout járt nagyon közel a gólszerzéshez, de a távoli lökete centikkel a jobb kapufa mellett suhant el. A játékrész második felében két nagyobb párizsi lehetőség is kialakult, a 30. percben Kolo Muani kapott egy jó kiugratást, Lopez azonban jól mozdult ki a kapujából, így a támadó nem tudta felette átpöccinteni a labdát, majd egy perccel később Dembele szlalomozott át a védőkön, de a tizenhatoson belülről leadott lövése végül nem találta el a kaput. A 40. percben aztán megfogyatkozott a párizsi sztárcsapat, miután a játékvezető a videóbíró segítségével úgy ítélte meg, hogy Beraldo utolsó emberként szabálytalankodott Aubameyanggal szemben a félpálya közelében, így a brazil játékosnak felmutatta a piros lapot.

A második játékrész elején két veszélyes lehetőséget is kidolgoztak a vendégek: a 49. percben előbb Hakimi lövését tudta nagy bravúrral blokkolni az egyik védő, majd pár másodperccel később Dembele lőtt kapura, ez a próbálkozás viszont kevéssel elkerülte a kaput. Az 53. minutumban aztán megszerezte a vezetést az emberhátrányban futballozó PSG! Egy saját térfelén megszerzett labdából indított gyors ellentámadást a párizsi csapat, aminek a végén Dembelé passza után Vitinha lőhetett 12 méterről senkitől sem zavartatva kapura, ő pedig nem hibázta el a ziccert, 0-1! A gólt követően a PSG inkább a stabil védekezésre helyezte a hangsúlyt, a Marseille pedig ezzel nem is igazán tudott mit kezdeni. A 77. percben aztán Danilo hibája után Moumbagna léphetett ki ígéretes helyzetben, a lövését azonban nagy bravúrral védte Donnnarumma. Nem sokkal később egy újabb védelmi hiba után Aubameyang lőtt kapura a tizenhatoson kívülről, a labdája azonban középre tartott, így nem okozott gondot a hárítás a vendégek kapusának. A 85. minutumban aztán végleg lezárta a három pont kérdését a PSG! Egy hazai szögletet követő ellentámadás végén Asensio passzából Ramos került ziccerbe, ő pedig bevette a kaput, 0-2! A Marseille az utolsó percekben is támadott rendületlenül, de nem tudtak túljárni Donnarumma eszén, így első hazai vereségüket szenvedték el ebben a bajnoki szezonban.

Forrás: FociClub.hu

Olympique de Marseille 0 - 2 Paris Saint-Germain FC

• vasárnap 31 március 2024 @ 20:45