1

Stade Rennais F.C.

1
Ligue 1 2024.02.25. @ 17:05 Parc des Princes

Nyilvánvaló volt, hogy a piros-kékek nem engedhetik meg maguknak, hogy lebecsüljék mai ellenfeleit.

A zsúfolásig megtelt Parc des Princesben a nagy Artur Jorge előtti megindító tisztelgés érzése uralkodott el, a főváros hangulata éppoly szomorú volt, mint az időjárás. Kylian Mbappé és csapattársai azonban mindent megtettek, hogy felgyújtsák a Parc Princes-t a dermesztő hidegben és a szakadó esőben. Az első félidő elején egy nagyszerű csapatmozdulat arra kényszerítette Mandandát, hogy egy kisebb csodát tegyen a védés során (18′). De Julien Stéphan bátor csapatának megvolt az ereje, hogy lefékezze Paris összes próbálkozását, és fojtogató nyomást gyakorolt. A futás ellen ők ütöttek először. Gouiri szólógóljával megszerezte a vezetést csapatának.

A második félidőben más ötletek kellettek, piros-kékeink pontosan ezt keresték. Elkötelezettek a labda visszaszerzése iránt, szorgalmasan használták azt, soha nem hagyták abba a bretonok fenyegetését, keresve a legkisebb törést. A szélen kérlelhetetlen Ousmane Dembélé volt példa erre, de lehetőségeit Steve Mandanda (58′) meghiúsította. Mivel a kezdő játékosok erőfeszítései nem voltak kifizetődőek, Luis Enrique úgy döntött, hogy új lábakat hoz, Randal Kolo Muanit, Marco Asensiót és Gonçalo Ramost küldte a támadás megerősítésére.

Gonçalo Ramos kellett az egyenlítéshez, aki büntetőt nyert, majd ezt a gólt a Parc felmentésére fordította.

Paris Saint-Germain FC 1 - 1 Stade Rennais F.C.

25 febr 24 17:05 Ligue 1 Paris Saint-Germain FC v Stade Rennais F.C. 1 - 1
03 ápr 24 21:10 Coupe de France Paris Saint-Germain FC v Stade Rennais F.C. 1 - 0